جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

تصفیه آب

  واحدها و فرایندهای مختلف درتصفیه آب

  فرآیند آشغالگیری: در ابتدای مسیر کانال آب خام توری آشغالگیری وجود دارد. وظیفه این توری حذف مواد شناور معلق و درشت می باشد .

  فرآیند پیش ته نشینی : پیش ته نشینی با هدف کاهش کدورت اولیه و حذف مواد معلق درشت دانه قابل ته نشینی صورت می گیرد

  فرآیند تهیه و تزریق مواد شیمیایی : کلرورفریک به عنوان ماده منعقد کننده پس از آماده سازی در مخازن انحلال توسط سیستم تزریق و خطوط انتقال به کانال آب خام و زلال سازها( حسب مورد ) تزریق می گردد.آهک نیز جهت تنظیم pHو بهبود فرآیند انعقاد، به صورت شیرآهک آماده و به کانال آب خام تزریق می گردد .

  فرآیند اختلاط سریع : در این واحد ،مواد شیمیایی مورد استفاده در فرآیند تصفیه ، در زمانی بسیار کوتاه و با سرعت زیاد توسط همزن مکانیکی با آب مخلوط می شود .

  فرآیند زلال سازی :  در این استخرها عمل انعقاد ، لخته سازی و ته نشینی مواد صورت می گیرد .

  فرآیند صافی سازی : حذف نهایی مواد معلق ( کلوئیدی ) از آب و فلوک های ریز که در مرحله زلال سازی ته نشین نشده اند ، در صافی ها صورت می پذیرد. صافی ها توسط آب و هوا به صورت معکوس دردوره های متناوب زمانی شستشوشده و پساب حاصل ازشستشو به استخرجمع آوری آب شستشوی صافی ها انتقال می یابد .

  فرآیند کلرزنی اولیه و نهایی : کلرزنی اولیه قبل از عمل انعقاد به منظور حذف و نابودی ارگانیسم های نامطلوب بیماری زا و اصلاح نسبی رنگ ، بو و طعم آب خام انجام می گردد .کلرزنی ثانویه به منظور گندزدایی و تامین کلرآزاد باقیمانده در آب خروجی صورت می پذیرد .

   


  این مطلب تا کنون 46 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 28 آبان 1394
  منبع
  برچسب ها : فرآیند ,صورت ,مواد ,سازی ,صافی ,تزریق ,کلرزنی اولیه ,زلال سازی ,گیرد فرآیند ,مواد معلق ,
  تصفیه آب

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 7 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر